"Rusça Öğreniyorum" Köşesi
Я тебя люблю: Seni seviyorum.
Что у кого болит, тот о том и говорит: Kimin neresi ağrırsa onla ilgili konuşur.
Собака умней бабы: на хозяина не лает: Köpek kadından akıllıdır: Sahibine havlamaz.
Yardımcı olabilir miyim?: Вам помочь?
Afedersiniz: Простите
Nerelisiniz?: Откуда ты?
Lütfen: Пожалуйста
РАД ПОЗНАКОМИТЬСЯ, РАДA ПОЗНАКОМИТЬСЯ: Tanıştığımıza Memnun Oldum
RUSÇA HAKKINDA
Rusça, başta anadili olan Rusya olmak üzere Türkiye'yi de içine alan çok geniş bir coğrafyada iş, ticari, akademik, bilim, sanat alanlarında yaygın olarak kulanılan bir dildir. Avrasya olarak tanımlanan büyük kıta bileşiminde 255 milyonu aşkın kişi en yaygın Slav dili olan Rus dilini konuşmaktadır.

Rusya, BDT Ülkeleri, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Tacikistan, Bulgaristan, Moldovya, Litvanya, Estonya, Letonya, İsrail, Moğolistan, Spitzberg, Finlandiya, Bulgaristan, Almanya; ABD'nin, Polonya'nın, Avustralya'nın, Kanada'nın, Türkiye'nin ve Çin'in büyük şehirleri Rusça konuşan nüfusu oluştururlar.

Diğer ülkelerde de ticari ve diğer organizasyonlar vasıtasıyla bu dilin kullanıldığı bir saha mevcuttur.

20. yüzyılda politik açıdan önemine atfen, Birleşmiş Milletler'in resmi dillerinden biri olarak kabul görmektedir. Rusça'yı öğrendiğinizde, büyük bir coğrafyada ilgi duyduğunuz her alanda geniş bir hareket imkanına sahip olursunuz. Önemli bir avantaj elde edersiniz.

İkinci bir dil öğrenmek istediğinizde size Rusça'yı öneririz.

RUSÇA İLE İLGİLİ BAĞLANTILAR
Rusça bağlantıları
Rusça ders-eğitim kitapları
Rusça televizyon ve radyo kanalları
Rusça gazete
Tüm illerdeki Rusça kursları
Rus Kiril Alfabesi ve Rusça harflerin videosu-sesli okunuşu
Rusça-Türkçe sözlük
Rusça özel ders
Rusça yurtdışı eğitim olanakları
Web Sitemizin İçeriği, Ekibimizin Araştırmaları ve Rusça İle İlgili Kurumların Sunduğu Bilgiler Vasıtasıyla Oluşan Özgün Bir Çalışmanın Ürünüdür.
RuscaKurs-RuscaKursu-RuscaKurslari.com © 2009 Tüm hakları saklıdır.   I   Kullanım Koşulları   I   Gizlilik Sözleşmesi   I   En iyi 1024x768 piksel ve Internet Explorer ile çalışır.
İmtiyaz Sahibi: Göksel TÖRÜN    I   www.webimbenim.net   I   Bizimle irtibata geçmek için lütfen üstteki maili kullanınız.